Bumble

Bumble

Ak ste žena, ktorá vie, čo chce a zaručene nestojí o nekorektné správy od opačného pohlavia, mali by ste zvážiť a spoznať mobilnú aplikáciu, kde práve ženy určujú pravidlá o tom, s kým sa dajú do reči. Áno, čítate správne - Bumble je riešenie ako sa vyhnúť otravným, či sexistickým konverzáciám a vy to budete mať pevne v rukách. Zoznamka je určená pre obe pohlavia, no opraty drží v rukách to nežnejšie, ktoré musí po zhode a vzájomných sympatiách rozhodnúť, do 24 hodín, či mužovi odpovie a nadviaže s ním konverzáciu. Už počas registrácie si môžete vybrať, čo konkrétne hľadáte - vzťah, priateľstvo alebo biznis kontakty. A to znie ako príjemná zmena, nemyslíte? Pretože nie každý, kto si inštaluje zoznamovaciu aplikáciu hľadá výlučne nezáväzné dobrodružstvo, či flirt.


Naša recenzia

Hodnotenie výkonnosti: 7/10

Prehľadnosť profilov: 7/10

Použiteľnosť aplikácie: 5/10

Bezpečnost: 6/10

Užívateľská základňa: 7/10

Popularita: 3/10

Za koga je mobilna platforma Bumble ?
O Bumble Bumble je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí rešpektujú slobodné rozhodnutie opačného pohlavia, o tom, či s ním chcú nadviazať kontakt a zároveň nepredpokladajú, že mobilné aplikácie slúžia len a na jedno – a to nájdenie niekoho na jednorazové dobrodružstvo, zväčša sexuálneho rázu. Ak aj vy máte priority usporiadané inak a chcete ľudí postupne spoznávať, prípadne si nájsť nových kamarátov alebo niekoho, s kým rozbehnete biznis, Bumble by sa vám mohol páčiť. Počet užívateľov na tejto medzinárodnej zoznamke už presiahol 12.3 miliónov, a to je vskutku slušné číslo. Ovládanie je jednoduché, podobné konkurenčnému Tindru, registrácia bezplatná a fotografie sú overené systémom predtým, než sa môžete zapojiť do chatovania so zaujímavými ľuďmi.
Prednosti i mane
Aplikácia, ktorá posilňuje pozíciu žien v oblasti randenia cez mobilné aplikácie.
Jednoduché, intuitívne ovládanie podobné konkurenčným zoznamkám.
Využitie geolokačných služieb, ktoré za vás vyberú zaujímavé profily v okolí.
Možnosť komunikovať s ľuďmi z celého sveta.
Veľká užívateľská základňa.
Možnosť spoznať ľudí, ktorí nehľadajú len vzťah, sexuálne stretnutie alebo flirt. Bumble zoznámi aj budúcich kamarátov, biznis partnerov alebo známych na pokec.
Fotografie užívateľov sú pred samotným vstupom do tejto zoznamovacej aplikácie overené.
V heterosexuálnych zhodách profilov, muži nemajú možnosť osloviť ženy, ako prví.
Využívanie funkcií na Bumble je spoplatnené.
Ak sa záujemcovi neozvete do 24 hodín, jeho profil pre vás zmizne a to môže byť častokrát na škodu.
Poplatky za využívanie funkcií na Bumble, ako napr. Bumble Boost, Bumble Premium, Super Swipe sú pomerne finančne náročné.
Recenzie aplikácie Bumble

Idea za zoznamovacou aplikáciou Bumble je inovatívna a definitívne sympatická všetkým, ktorí odsudzujú nekorektné správanie sa voči ženám vo svete online randenia. Okrem tejto inovácie prináša aj možnosť zvoliť si zoznámenie sa, ktoré nie je len o hľadaní vzťahu alebo flirtu ale aj ohľadom podnikateľskej činnosti alebo hľadania nových kamarátov. A to je môže byť príjemným osviežením pre tých, ktorí od online zoznamovania sa nečakajú len tradičné klišé. Netreba sa obávať toho, že na tejto zoznamke bude prevaha feministicky ladených žien, pretože opak je pravdou, a zdá sa, že na svete je množstvo mužov, ktorí sympatizujú práve s Bumble – zoznamkou, kde ženy určujú, s kým nadviažu kontakt. Ak však na nejakú zhodu so zaujímavých profilom nestihnete zareagovať do 24 hodín, automaticky zmizne a prezrieť si zmeškané zhody môžete len v prípade, že si zaplatíte niektorú z Bumble funkcií. Používanie týchto funkcií vás vyjde na zhruba 21€ / mesiac.

Registrácia a prihlásenie

Po inštalácii Bumble aplikácie z App storu alebo Google Play sa musíte zaregistrovať. Registrácia na Bumble je možná prostredníctvom Facebookového účtu alebo mobilného telefónu, a je zadarmo. V oboch prípadoch musíte potvrdiť aj svoju identitu zadaním svojej emailovej adresy. V rámci registrácie vypĺňate len základné údaje, napríklad dátum narodenia, meno a podobne, osobnostného dotazníka sa obávať nemusíte. Pozor však na pridávanie fotky a pripravte sa nato, že sa budete verifikovať aj prostredníctvom kamery a vašou aktuálnou fotografiou. Párovanie užívateľov prebieha na základe obojstrannej zhody pri hodnotení profilových fotografií, ako je to aj na Tindri. Prvý krok však musí urobiť žena.

Užívatelia a písanie správ

Ak si myslíte, že majoritu tejto zoznamky tvoria ženské užívateľky, tak sa mýlite. Na Bumble prevláda mužské zastúpenie a všetci užívatelia sú verifikovaní fotografiou počas registrácie, čo znižuje možnosť výskytu falošných profilov. V prípade, že nastane zhoda u heterosexuálneho páru, má prvú možnosť osloviť protistranu práve žena. Muž musí vyčkávať. V prípade zhody u inak orientovaných párov tento princíp nefunguje. Väčšina základných funkcií nutných pre plnohodnotné fungovanie v aplikácii je úplne zadarmo. Možno si však priplatiť za nadštandardné možnosti v rámci predaja Bumble Boost, kde si môžete napr. Prezrieť zhody, ktoré ste zmeškali za posledných 24 hodín alebo si prezrieť všetkých, ktorí vás označili, ako príťažlivých.

Hlavné funkcie
  • Mobilná zoznamovacia aplikácia, vhodná pre obe pohlavia, zameraná na slobodné rozhodnutie ženy o tom, s kým nadviaže kontakt.
  • Overenie fotografie predtým, než začnete aplikáciu reálne využívať.
  • Využíva systém geolokácie, ktorá vyberie zaujímavé profily z vášho okolia.
  • Možnosť nadviazať kontakt s ľuďmi z celého sveta, pri počte užívateľov nad 100 miliónov.
Bezpečnosť

Okrem toho, že Bumble podobne, ako ostatné zoznamovacie aplikácie uchováva vaše osobné a kontaktné údaje nedostupné iným užívateľom, disponuje ešte jednou dôležitou bezpečnostnou kontrolou. Bumble preveruje svojich užívateľov na základe ich vzhľadu, resp. fotografie, ktorú musia pridať podľa vzoru, ktorý im Bumble systém navrhne. Takéto overenie užívateľov definitívne zvyšuje serióznosť aplikácie. To, že tu stretnete falošné profily je teda skoro absolútne vylúčená.

Konačna ocjena mobilne platforme Bumble
Šéfredaktor fotografií
Lenka S.
Šéfredaktorka Lovino.sk

Bumble zaujme najmä tým, že skrýva hlbšie posolstvo a to rešpekt voči ženám aj vo svete menej osobného kontaktu, akým mobilné aplikácie jednoznačne sú. Príjemná zmena vo výbere možností, toho, čo hľadáte je možnosť označiť, že si hľadáte „iba“ kamarátov alebo biznis kontakty, ktoré ale môžu byť v konečnom dôsledku omnoho hlbším a trvalejším vzťahom, než akýkoľvek flirt, či rande. Možnosť nadviazať kontakt s ľuďmi z celého sveta, pomerne veľkú základňu užívateľov s overenými fotografiami a ideológiu vzájomného rešpektu medzi pohlaviami označujem, ako ďalšie plusy. Jedným z mála negatív je spoplatnenie využívania všetkých funkcií.

Najlepšie zoznamky
Je táto stránka užitočná?
Páči sa vám obsah?
1 0

Počuli ste alebo čítali o nás

aktuality.sk cas.sk topky.sk sme.sk diva.sk